Centar za komparativnohistorijske i interkulturne studije na Kliofestu 2015.

12/05/2015

Centar za komparativnohistorijske i interkulturne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu poziva vas na predstavljanje novih izdanja Biblioteke Desničini susreti.

Na Kliofestu 2015. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, u četvrtak, 14. svibnja 2015. u 16.00 bit će predstavljene četiri knjige Biblioteke Desničini susreti, objavljene u akademskoj godini 2014./2015.

* * *

Kula Jankovića. Spomenik kulture – pokretač održivog razvoja Ravnih kotara: baština, interkulturalizam i revitalizacija
ur. Drago Roksandić, Marijeta Rajković Iveta i Tihana Rubić, Plejada, Zagreb 2014., 174 str.

Intelektualac danas. Zbornik radova s međunarodnog skupa Desničini susreti 2013.
ur. Drago Roksandić i Ivana Cvijović Javorina, Plejada, Zagreb 2014., 246 str.

Hrvati i Srbi u Habsburškoj Monarhiji u 18. stoljeću: interkulturni aspekti „prosvijećene“ modernizacije. Zbornik radova s Hrvatskosrpskog znanstvenog kolokvija 2011.
ur. Drago Roksandić, FF-press, Zagreb 2014., 235 str.

Catherine Horel
Vojnici između nacionalnih fronti. Ukidanje Vojne krajine i razvoj Kraljevskoga ugarskog domobranstva u Hrvatskoj i Slavoniji 1868. – 1914.
prevela Ivana Cvijović Javorina, FF-press, Zagreb 2015., 209 str.

* * *

Sudionici predstavljanja:

Ivana Cvijović Javorina, prof.
prof. dr. sc. Jasna Čapo Žmegač
prof. dr. sc. Dragan Damjanović