Desničini susreti 2014.: Vladan Desnica i Split (1920. - 1945.)

17/09/2014

Ovogodišnji Desničini susreti održat će se 19. i 20. rujna u Splitu te 21. rujna u Kuli Stojana Jankovića u Islamu Grčkom

Desničini susreti 2014. posvećeni su splitskim godinama Vladana Desnice (1920. - 1945.). Prvi dio skupa (19. - 20. rujna) održat će se u centru Studia Mediterranea Filozofskog fakulteta u Splitu, Peristil 3/III. Skup će se tradicionalno zaključiti u Kuli Stojana Jankovića u Islamu Grčkom (21. rujna). Supredsjedatelji su prof. dr. sc. Aleksandar Jakir, dekan Filozofskog fakulteta u Splitu, i prof. dr. sc. Drago Roksandić, programski voditelj Desničinih susreta.

U sklopu Susreta i ove će se godine održati dvije popratne manifestacije: izložba posvećena Vladanu Desnici i Desničinim susretima te predstavljanje najnovije publikacije Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije.

Plakat Desničinih susreta 2014.

Program Desničinih susreta 2014.

Sažetci izlaganja

Pozivnica na izložbu i predstavljanje zbornika radova

Zbornik radova Intelektualac danas