Otvaranje izložbe "Vladan Desnica i Desničini susreti" u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu

17/09/2014

U subotu, 20. rujna 2014. u 12.15 sati u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu otvara se izložba posvećena Vladanu Desnici i Desničinim susretima

Sveučilišna knjižnica u Splitu poziva Vas na otvaranje izložbe „VLADAN DESNICA I DESNIČINI SUSRETI“ u subotu, 20. rujna 2014. godine, s početkom u 12.15 sati u izložbenoj dvorani Sveučilišne knjižnice.

Izložbu će otvoriti prigodnim riječima:

dr. sc. Josip BELAMARIĆ, Institut za povijest umjetnosti, Split
Velimir VISKOVIĆ, Hrvatsko društvo pisaca, Zagreb
Olga ŠKARIĆ (kćerka Vladana Desnice), Zagreb
Aneta LALIĆ, Srpsko narodno vijeće, Zagreb
Ivana CVIJOVIĆ JAVORINA, koautorica izložbe, doktorandica Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Prof. dr. sc. Drago ROKSANDIĆ, koautor izložbe, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Domaćin otvaranja izložbe je Petar KROLO, ravnatelj Sveučilišne knjižnice u Splitu.

Otvaranju izložbe prethodit će predstavljanje najnovijeg izdanja Biblioteke Desničini susreti Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu INTELEKTUALAC DANAS. Zbornik radova s međunarodnog skupa Desničini susreti 2013. (uredili Drago Roksandić i Ivana Cvijović Javorina), Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu – Plejada, Zagreb 2014.

Izložbu zajednički organiziraju Program "Desničini susreti" Centar za komparativnohistorijske i interkulturne studije, Sveučilišna knjižnica u Splitu i Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu. Izložba je otvorena svaki dan od 9 do 20 sati, do 27. rujna 2014.